Ana Sayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Bebeğinize Özel Patik Seçerken Bayilik İletişim
     
  Patik Seçerken  
 

Bebeğinizin giydiği patik, yumuşak tabanlı, hafif, ayağı tam olarak saran ve rahat kavrayabilecek tarzda olmalı...

Bebeğinizin ayağında doğum sonrası herhangi bir anormallik olduğu belirtilmemişse; giydiği patik, yumuşak tabanlı, hafif, ayağı tam olarak saran ve rahat kavrayabilecek tarzda olmalıdır.

Ortepedik ayakkabı gerekli değildir. Hatta piyasada ortepedik olduğu belirtilen bir kısım ayakkabıların ayak sağlığına zarar verecek tarzda destekleri olduğu görüldüğünden mümkünse ayağı saracak yumuşak kumaştan veya deriden yapılmış patikler kullanılmalıdır. Ancak ayakta anormallik olduğu fark edilirse mutlaka ortopedist tarafından değerlendirilip giyeceği ayakkabıya karar verilmelidir.

Ayrıca bebeğin tulumlarının da patikli olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü patikli tulumlar; bebeğin ayağını rathat hareket ettirememesi ve gelişimi esnasında bacağını zorlaması nedeni ile kalça çıkıklığına, ayağı hava almadığından parmak aralarında pamukçuk oluşturup mantara ve tırnak batmalarına sebep olmaktadır.

Çocuk bir yaşına geldiğinde yürümesi beklenir. Bir yaşına geldiği halde şayet yürümemiş ise ortopedist muayenesi gereklidir. Yürümeye başlayan çocuk içinde mümkün olduğunca yumuşak, esneyebilen ve ayağı saran ayakkabı giymesi önerilir. Basış anormalliği, ayakta dönüklük gibi problemler olmadığı sürece -ki bu bir ortopedist tarafından belirlenebilir, ortopedik ayakkabı şartlanması olmamalıdır.

Sonuç: Ortepedik anormallik yoksa özellikle tabanı yumuşak ayağı tam saran herhangi bir ayakkabı kullanılmalıdır.

 


Bebeğenizin Ayak Ölçüsü

Aşağıdaki çizelgeden çıkış alıp üzerindeki açıklamalara göre bebeğinizin ayak ölçüsünü tespit edebilirsiniz.Çıkış alırken, çizelgenin sayfaya yayılmadan, birebir ölçüde olmasına lütfen dikkat ediniz.
Ayak Ölçüm Tablosu İçin Tıklayınız... » (PDF,110KB)

*Dosyayı okuyabilmeniz için Adobe Reader programının bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir. Eğer Adobe Reader kurulu değilse bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

 
Telif Hakkı © 2010 FreeSure . Tüm hakları saklıdır.